Charakterystyka
Ludzki układ ruchu składa się z wielu elementów połączonych ze sobą i zależnych od siebie. Za każdy ruch odpowiedzialna jest wspólna praca mięśni, kości, ścięgien i stawów. Ten delikatny mechanizm podatny jest na powstawanie uszkodzeń i urazów, które mogą utrudniać ruch i wywoływać ból przy poruszaniu się. Rozwiązaniem problemu bolesnych kontuzji jest preparat Olfen Gel 1% wykazujący dużą skuteczność w łagodzeniu dolegliwości związanych z urazami.
Olfen Gel 1% to lek dostępny w postaci hydrożelu w opakowaniu o pojemności 50 g i zawartości składnika aktywnego na poziomie 1%. Jest to stężenie wystarczające do zachowania skuteczności leku i uzyskania efektu terapeutycznego. Forma hydrożelu leku przeciwbólowego Olfen Gel uzyskana jest dzięki wodno-alkoholowemu podłożu preparatu. Przeznaczony jest on do stosowania na skórę w miejscu wystąpienia urazu lub bólu.
Co zawiera?
Substancją leczniczą obecną w żelu przeciwbólowym Olfen jest diklofenak w postaci soli sodowej. Należy on do tej samej grupy co na przykład ibuprofen, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLZP). Wykazuje on właściwości hamujące rozwój procesu zapalnego poprzez regulację wytwarzania czynników prozapalnych. Do enzymów tych należą między innymi prostaglandyny i cyklooksygenaza w postaci dwóch izoform, które są podatne na działanie diklofenaku. Zmniejszenie stężenia tych substancji w efekcie działania hydrożelu Olfen Gel 1% pomaga zmniejszyć zapalenie, niweluje obrzęk uszkodzonych tkanek oraz łagodzi ból spowodowany urazem.
Dlaczego warto wybrać hydrożel przeciwbólowy Olfen Gel 1%?
Żel na urazy i stłuczenia Olfen Gel wykazuje dużą skuteczność w leczeniu urazów i kontuzji takich jak skręcenia, stłuczenia czy nadwyrężone stawy i mięśnie. Preparat posiada wodno-alkoholowe podłoże, które wspomaga wchłanianie składników aktywnych oraz wywiera kojąco-chłodzący wpływ. Dzięki temu wspomaga lecznicze i przeciwbólowe działanie hydrożelu Olfen 1% oraz skuteczniej zmniejsza obrzęk.
Wskazania
Dorośli i dzieci powyżej 14. roku życia
Pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (powstałych np. wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń).
Ból pleców.
Ograniczone stany zapalne tkanek miękkich, takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
Dorośli
Ograniczone i łagodne postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.
Skład
1 g żelu zawiera substancja czynna: sól sodowa diklofenaku 10 mg, substancje pomocnicze: adypinian izopropylu, kwas mlekowy, izopropanol, wodorosiarczan sodowy, hydroksypropyloceluloza, woda oczyszczona.
Dawkowanie
Preparat wyłącznie do stosowania miejscowego na skórze.
Ilość żelu odpowiadająca rozmiarem owocowi wiśni lub orzechowi włoskiemu (zależnie od wielkości obolałego obszaru ciała) należy nanieść na czystą i suchą skórę oraz delikatnie wmasowywać do momentu, aż dane miejsce ulegnie ociepleniu. Ponawiać aplikację regularnie 3-4 razy w ciągu doby.
W przypadku urazów mięśni i stawów należy lek stosować nie dłużej niż 2 tygodnie, zaś w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów - maksymalnie do 3 tygodni.
Jeżeli po tygodniu ból i obrzęk nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na diklofenak lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
Reakcje uczuleniowe po kwasie acetylosalicylowym lub innych substancjach czynnych z grupy NLPZ.
Wiek poniżej 14. roku życia.
III trymestr ciąży.
Stosowanie na błony śluzowe, otwarte lub sączące się rany, w okolice oczu.
Aplikowanie na duże powierzchnie skóry.
Opakowanie
50g
Producent
TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.