Paracetamol Hasco to produkt leczniczy w formie czopków doodbytniczych o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jest stosowany u dzieci od trzech do dwunastu miesięcy w celu leczenia bólu związanego między innymi z ząbkowaniem, czy przeziębieniem. Czopki obniżają gorączkę. Należy pamiętać, żeby nie przekraczać dziennej dawki leku.
Wskazania
Leczenie stanów grypopodobnych
Leczenie przeziębień
Obniżenie gorączki
Bóle różnego pochodzenia, np. ból po szczepieniach, bóle głowy
Dla dzieci od 3 do 12 miesięcy
Składniki
1 czopek zawiera: substancję czynną: paracetamol 80 mg; substancję pomocniczą: tłuszcz stały
Przeciwwskazania
Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na na którykolwiek składnik leku
Nie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, wirusowym zapaleniem wątroby oraz z chorobą alkoholową
Nie łączyć z alkoholem