Charakterystyka
Ibuprom Sprint Caps to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym stosowanym w bólach o nasileniu słabym do umiarkowanego.
Skład
Substancją czynną leku jest ibuprofen (Ibuprofenum).
Jedna kapsułka miękka zawiera 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum).
Substancje pomocnicze: Skład rdzenia kapsułki: Makrogol 600, potasu wodorotlenek, woda oczyszczona, Skład otoczki kapsułki: żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, błękit patentowy V.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 1 do 2 kapsułek doustnie co 4 godziny po posiłkach.
Nie należy stosować dawki większej niż 6 kapsułek na dobę.
Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawkowania.
Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.
Jeżeli konieczne jest stosowanie produktu leczniczego przez dłużej niż 3 dni lub pogarsza się stan pacjenta, pacjent powinien być skierowany do lekarza.
Działanie
Ibuprom Sprint Caps jest lekiem działającym przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
Wskazania
Lek Ibuprom Sprint Caps jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w dolegliwościach bólowych różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe. Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku jeśli pacjent: ma uczulenie na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku (wymienione w punkcie 6) oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych miał kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; ma chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ; ma ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; przyjmuje jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2; jest w III trymestrze ciąży; ma skazę krwotoczną.