Skład
1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg
Działanie
Lek zaliczany jest do szerokiej grupy złożonych preparatów przeznaczonych do podawania doustnego w postaci roztworu. Zawiera substancje (paracetamol), które wykazują właściwości łagodzące dolegliwości bólowe i zmniejszają podwyższoną ciepłotę ciała. Chlorowodorek fenylefryny prowadzi do obkurczenia naczyń krwionośnych i udrożnienia przewodów nosowych. Witamina C uczestniczy w różnych procesach biologicznych i dlatego wspomaga działanie układu odpornościowego. Wykazuje właściwości przeciwutleniające i chroni przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.
Wskazania
Preparat zalecany jest w czasie kuracji leczniczej grypy oraz przeziębienia, którym towarzyszą takie objawy jak ból głowy, gardła, zatok, drgawki, bóle mięśniowo-stawowe oraz nieżyt nosa.
Dawkowanie
preparat przeznaczony do stosowania doustnego
w przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia zaleca się przyjmowanie 1 saszetki co 4-6h (nie więcej niż 4 saszetki/24h)
stosować po rozpuszczeniu w 250 ml gorącej wody.