Skład Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jedna kapsułka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.Działanie Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny o potrójnym działaniu – przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Ibum Forte jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w krótkotrwałym stosowaniu w leczeniu bólu i gorączki różnego pochodzenia.ZastosowanieProdukt leczniczy Ibum Forte wskazany do stosowania w leczeniu słabego lub umiarkowanego bólu – migrena, ból głowy, ból zębów, mięśni, stawów, kości, ból pourazowy, nerwobóle, ból w przebiegu przeziębienia i grypy; bolesnego miesiączkowania; stanów gorączkowych różnego pochodzenia – w przebiegu grypy i przeziębienia, innych chorób zakaźnych.