Ibuprom Max jest lekiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Zawiera on maksymalną dawkę ibuprofenu dostępną bez recepty.
Ibuprofen – substancja czynna leku Ibuprom Max – zaliczany jest do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jego działanie polega na hamowaniu aktywności enzymów biorących udział w wyzwalaniu reakcji zapalnych. Zmniejsza on objawy zapalenia i hamuje agregację płytek krwi. Ibuprofen jest szybko wchłaniany i osiąga maksymalne stężenie już po 1-2 godzinach po podaniu.
Preparat można stosować wyłącznie u osób powyżej 12 roku życia. Zalecane dawkowanie to 1 tabletka 3 razy dziennie. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny. Nie należy podawać leku dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Wskazania
Ibuprom Max można stosować do leczenia bólu różnego pochodzenia, takiego jak:
napięciowy ból głowy i migrena,
bóle mięśni i bóle kostno-stawowe,
ból pourazowy,
ból zębów,
bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, rwa kulszowa,
bóle menstruacyjne.
Lek mozna stosować również do obniżania gorączki podczas infekcji, przeziębienia i grypy.
Substancja czynna: Ibuprofenum
Skład
Substancja czynna ibuprofen 400 mg
Pozostałe składniki
laktoza, povidon, skrobia kukurydziana, talk-kroskarmeloza sodu, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu koloidalny, sacharoza, dwutlenek tytanu (E171), wosk Carnauba, wosk pszczeli.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
w doraźnym leczeniu 1 tabletka doustnie co 4 godziny (nie należy stosować ilości większej niż 3 tabletek na dobę).
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Nie należy zwiększać zalecanej dawki.
Lek Ibuprom Max przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.Nie wolno przyjmować leku Ibuprom Max przez okres ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Ibuprom Max:
uczulenie na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
jeśli po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej,
u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca,
u pacjentów przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych),
w III trymestrze ciąży,
w przypadku skazy krwotocznej.