Wskazania
Dolegliwości bólowe np. ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców. Dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie. Gorączka.
Substancja czynna: acidum acetylsalicylicum
Skład
ASPIRIN EFFECT ( Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, granulat
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka leku Aspirin Effect, to
dorośli – jednorazowo 1 – 2 saszetek. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 saszetek na dobę.
młodzież w wieku powyżej 12 lat –lek może być stosowany u młodzieży powyżej 12 r. życia wyłącznie za zlecenie lekarza. Należy przyjąć jednorazowo 1 saszetkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 saszetki na dobę.
Granulat należy umieścić bezpośrednio na języku i poczekać aż się rozpuści. Rozpuszczone granulki należy połknąć a jeśli to konieczne można popić niewielką ilością płynu.
Leku nie należy zażywać na czczo.
Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.