WskazaniaObjawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe).Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.DziałanieAspirin C zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo orazwitaminę C, której dodatek jest korzystny w przebiegu chorób przeziębieniowych, podczas których występujezwiększone zapotrzebowanie na witaminę C.Substancja czynna: acidum acetylsalicylicum , acidum ascorbicumSkład1 tabletka musująca zawiera substancje czynne: 400 mg kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum)240 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum)Jedna tabletka musująca zawiera 933 mg sodu.DawkowanieDorośli: jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących (400 – 800 mg kwasu acetylosalicylowego, 240-480 mg kwasu askorbowego). W razie konieczności, dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.Młodzież w wieku powyżej 12 lat: Produkt może być stosowany u młodzieży powyżej 12 roku życia wyłącznie na zlecenie lekarza. Jednorazowo 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwasu askorbowego (tj. 1 tabletkę musującą). W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.W razie nieumyślnego zażycia lub przypadkowego przyjęcia leku przez dzieci.Produktu leczniczego Aspirin C nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.Tabletki należy przyjmować doustnie. Przed zażyciem tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn.