Flustad 200mg + 5mg 12 tabl.

Producent/Dystryb.: STADA ARZNEIMITTEL AG
Kraj produkcji: Niemcy
Rejestracja: Lek
Postać: tabl.powl.
Dawka: 0,2g+5mg
Opakowanie: 12 tabl.
Substancja czynna: Ibuprofenum, Phenylephrini hydrochloridu
Wysyłka w 24h
Cena brutto: 9,26
Ilość:
do koszyka
Opis produktu:
Lek Flustad zawiera ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek, które są skuteczne w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia, w tym bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, przekrwienia błony śluzowej nosa (zatkany nos) oraz zmniejszają gorączkę.

Wskazania

Ibuprofen należy do grupy leków znanej jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (tzw. NLPZ) i jest skuteczny w leczeniu bólu (w tym bólu głowy), obrzęków oraz może także obniżać gorączkę.
Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk dróg nosowych, łagodząc przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zmniejszając ucisk, który może powodować ból głowy.

Dawkowanie

Tabletki należy połknąć w całości popijając wodą. Ważne jest, aby podczas przeziębienia i grypy pić duże ilości płynów.

Zalecana dawka

Dorośli, osoby w podeszłym wieku oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat
Należy przyjmować 2 tabletki co 8 godzin. Należy zachować przynajmniej 4-godzinną przerwę pomiędzy kolejnymi dawkami oraz nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin.

Czas trwania leczenia

Ten lek przeznaczony jest wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę w możliwie najkrótszym czasie koniecznym do złagodzenia objawów.

Dorośli

Leku Flustad nie stosować dłużej niż przez 5 dni.
Młodzież i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Leku Flustad nie stosować dłużej niż przez 3 dni.
Jeśli objawy choroby nie ustąpią lub nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Substancja czynna: ibuprofenum , phenylephrinum

Skład

Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 5 mg fenylefryny chlorowodorku. Pozostałe składniki to: rdzeń:celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), hypromeloza, sodu stearylofumaran, otoczka:Opadry 200 white 200F280000 (zawiera: alkohol poliwinylowy, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171), kwasu metakrylowego kopolimer (Typ C), sodu wodorowęglan.

Kategorie

Ostatnio oglądane

PLN euro funt dolar
Twój koszyk: wartość: 0,00 zł, liczba produktów 0 szt. zobacz

+48 153 070 153

Dzisiaj jest 21 sierpnia 2019
© 2019 aptekazdrowie-24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Oprogramowanie sklepu AptusShop wykonanie aptus.pl