Alerdes 10 tabl.

Producent/Dystryb.: SYMPHAR SP. Z O.O.
Kraj produkcji: Polska
Rejestracja: Lek
Postać: tabl.powl.
Dawka: 5 mg
Opakowanie: 10 tabl.
Substancja czynna: Desloratadinum
Produkt w ciągłej sprzedaży
Cena brutto: 10,27
Ilość:
do koszyka
Opis produktu:
Produkt leczniczy Alerdes 5mg to preparat o działaniu przeciwhistaminowym zawierający desloratadynę. Jest zalecany do stosowania u osób z objawami alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa lub objawami pokrzywki.

Działanie

Zawarta w tabletkach Alerdes 5mg desloratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym. Produkt leczniczy pomaga kontrolować reakcję alergiczną, a także łagodzić jej objawy. Alerdes 5mg nie wywołuje senności, jego działanie utrzymuje się przez cały dzień.

Zastosowanie

Produkt leczniczy Alerdes 5mg wskazany do stosowaniu w leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej (swędzenie podniebienia, swędzenie, kichanie, wydzielina z nosa; łzawienie i zaczerwienienie oczu). Lek można stosować również w przypadku pokrzywki i związanego z nią świądu skóry.

Informacje dodatkowe

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy zachować ostrożność w przypadku osób z zaburzeniami czynności nerek.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku: desloratadynę, składnik pomocniczy, a także na loratadynę. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie leku w okresie ciąży i laktacji nie jest zalecane.

Działania niepożądane

Stosowaniu leku mogą towarzyszyć działania niepożądane. Często (dorośli i młodzież): zmęczenie, ból głowy, suchość w jamie ustnej. Dorośli (bardzo rzadko): ciężkie reakcje alergiczne, przyspieszone bicie serca, wymioty, zawroty głowy, bóle mięśniowe, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, bóle brzucha, rozstrój żołądka, wysypka, senność, omamy, zapalenie wątroby, nieregularne bicie serca, kołatanie serca, nudności, biegunka, bezsenność, drgawki, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby; (częstość nieznana) nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i/lub gałek ocznych, zwiększona wrażliwość skóry na słońce i promieniowanie UV, zmiana w sposobie bicia serca. Dzieci (często): gorączka, biegunka, bezsenność; (częstość nieznana): wolne bicie serca, zmiana w sposobie bicia serca. W przypadku wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych (problemy w oddychaniu, świszczący oddech, pokrzywka, obrzęk, swędzenie) należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku oraz jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Dawkowanie

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według opisu na ulotce. Młodzież powyżej 12. roku życia, dorośli: przyjmować jedną tabletkę na dobę, popijając wodą. Można zażywać niezależnie od posiłków. W przypadku braku poprawy po trzech dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji lekarskiej nie stosować dłużej niż 10 dni.

Skład

Jedna tabletka zawiera: substancję czynną: desloratadyna – 5mg oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki Opadry Blue 03A30735: hypromeloza 6 cP, tytanu dwutlenek (E171), celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, indygotyna (E132).
Produkty powiązane Osoby które kupiły ten
produkt, kupiły również:
Inne produkty
z tej serii (0)
Opinie o produkcie (0)

Kategorie

Ostatnio oglądane

PLN euro funt dolar
Twój koszyk: wartość: 0,00 zł, liczba produktów 0 szt. zobacz

+48 153 070 153

Dzisiaj jest 21 sierpnia 2019
© 2019 aptekazdrowie-24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
Oprogramowanie sklepu AptusShop wykonanie aptus.pl